Лікування безпліддя

Народження дитини – одна з найщасливіших подій для кожної сім‘ї, проте інколи така бажана та очікувана подія чомусь не настає. В даному випадку йде мова про можливе непліддя.

Сім‘я вважається неплідною, якщо вагітність не наступає при регулярному статевому житті протягом року без використання контрацепції (регулярним вважається статеве життя не рідше 4-ох разів на місяць). За даними спеціалістів, в 30% подружніх пар вагітність наступає в перші 3 місяці, в 60% – протягом наступних 7-и, а в решти 10% – протягом останніх 11-12 місяців після початку регулярного статевого життя. Частота непліддя в сім‘ях, згідно даних коливається від 15% до 20%, причому в третині випадків дітородна функція знижена у обидвох партнерів.

Причиною непліддя може бути стан здоров‘я як жінки, так і чоловіка, або обох одночасно. Якщо вагітність не наступає у зв‘язку з проблемами в здоров‘ї жінки, то в такому випадку це жіноче непліддя. Жіноче непліддя  пов’язане з порушенням функціонування репродуктивної системи жінки – ановуляція, порушення прохідності маткових труб, порушення рецептивності ендометрія, ендометріоз, міома матки, аномалії розвитку та анатомічні дефекти статевих органів, хромосомні аномалії, полікистоз яєчників, передчасне «виснаження» яєчників тощо. Якщо в жінки не було жодної вагітності, то непліддя вважається первинним. Якщо ж була хоча б одна вагітність (не залежно від того, чим вона завершилася – пологами, перериванням вагітності, самовільним викиднем чи позаматковою вагітністю), а потім при регулярному статевому житті (без використання контрацепції) протягом одного року вагітність не наступає, то йде мова про вторинне непліддя. Якщо вагітність не наступає у зв’язку з тим, що певні порушення є в організмі чоловіка, то в такому випадку це чоловіче непліддя. Чоловіче непліддя також буває первинним і вторинним.

При поєднанні чоловічого та жіночого непліддя – місце має комбінована форма. В 10 % випадків може йти мова про ідіоматичне непліддя – непліддя без причини, коли і в дружини, і в чоловіка немає вагомих причин ненастання вагітності. Непліддя – це не самостійна хвороба, а прояв різних порушень та захворювань. Тому важливо знати як влаштована дітородна система чоловіка та жінки і які шляхи настання вагітності.

Лікування безпліддя у жінок та чоловіків в нашій клініці – індивідуальні програми, кожна з яких створюється для пацієнта з урахуванням діагностованих захворювань, віку, особливостей організму . Ми рекомендуємо лікування безпліддя, яке призведе до швидкого досягнення вагітності, благополучного виношування і народження здорової дитини у вашій родині.