Пренатальні дослідження (вагітність)

Згідно наказів Міністерства Охорони Здоров я України всім вагітним жінкам призначають скринінг двох триместрів , але далеко не всі знають, для чого він потрібен, і що можна довідатися з допомогою подібної перевірки.

Жінки, які ще не проходили скринінг , іноді навіть відчувають страх, оскільки не тільки не знають, як трактувати результати перевірки, але і навіщо її проводять. Однак, лякатися цієї процедури не варто, оскільки вона необхідна для контролю за нормальним розвитком плоду.

Пренатальний скринінг є комплексом діагностичних процедур, які абсолютно безпечні для жінки і малюка, і дозволяють оцінити стан плоду по ряду ознак ще до пологів.

Скринінг I і II триместру являє собою особливі методи обстеження, які дозволяють на ранніх термінах виявити вади розвитку у дитини, генетичних аномалій і надалі стають важливими у виборі подальшої тактики ведення вагітності .

Найбільш оптимальним терміном для проведення пренатального скринінгу першого триместру є строк від 11 до 13 тижнів і шести днів. На даному етапі вивчають два показника. Перший – це вільна β-субодиниця хоріонічного гонадотропіну людини (вільний β-ХГЛ), PAPP-A (pregnancy associated protein A) – це білок А плазми, який асоційований з вагітністю.

Другий скринінг вагітності здається на 16-18 тижні вагітності. У цей період вивчається хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), альфа-фетопротеїн (АФП), а також вільний естріол (некон’югований естріол). Як і в першому скринінгу, необхідно паралельно зробити УЗД .

Звичайно, подібна перевірка абсолютно добровільна і жінка може відмовитися від неї, але цього робити не рекомендується, оскільки відсутність інформації про стан дитини може у майбутньому призвести до ускладнень.

Існують групи пацієнток, яким скринінг на можливі патології плоду спочатку вагітності особливо необхідний:

 • Вагітні у віці більше 35 років;
 • Батько і мати дитини є близькими родичами;
 • Загроза переривання вагітності;
 • Спадкові хвороби у одного з батьків;
 • Мимовільні викидні в минулому;
 • Алкогольна і наркотична залежність;
 • Наявність завмерлих вагітностей в минулому;
 • Прийом препаратів, заборонених на ранніх термінах;
 • Робота на шкідливому виробництві;
 • Інфекційна хвороба, перенесена на ранньому терміні;
 • Раніше діагностовані хромосомні аномалії при гестації або народження дітей з подібними відхиленнями.

Медичний центр *Медсервіс* оснащений апаратурою європейського рівня ,що дозволяє чітко,якісно і оперативно виконати обстеження. При здачі аналізу в першій половині дня результат обстеження є готовими того ж дня ввечері.

Ми дбаємо про комфорт та спокій нашого пацієнта !

 БІОХІМІЧНИЙ СКРИНІНГ ВАГІТНОСТІ   

Термін виконання – 1 день       

РАРР ( білок асоційований з вагітністю ) 180.00
Вільний хоріонічний гонадотропін ( В-ХГЧ  вільний ) 140.00
Загальний хоріонічний гонадотропін ( В-ХГЧ загальний ) 150.00
Естріол  вільний 135.00
Альфа – фетопротеїн ( АФП ) 140.00
Плацентарний лактоген 145.00
Скринінг  І триместр: РАРР, В-ХГЧ вільний 320.00
Скринінг  ІІ триместр: АФП, естріол  вільний, В-ХГЧ  загальний 415.00