Від повноцінної роботи щитовидної залози (ЩЗ) залежить нормальне функціонування всього організму, тому підтримувати її у належній формі першочергове завдання кожного.
На жаль, погана екологія, неправильний спосіб життя та незбалансований раціон завдають нищівного удару по цьому органу. Складність діагностики захворювань ЩЗ полягає ще й у тому, що вони не мають прямих симптомів. В таких випадках ситуацію рятує професійне УЗД щитовидної залози.
Ультразвукове обстеження дозволяє виявити можливі осередки ураження залози, зокрема вузлові і кістозні новоутворення, аденоми, дифузні зміни, запалення і злоякісні пухлини.
УЗ-обстеження також дає змогу визначити розмір, форму, текстуру та однорідність залози, стан перешийку та судин навколо органу (яремні вени, сонна артерія).
Крім того, ультразвукова діагностика допомагає виявити захворювання пов’язані з гіпер- та гіпофункціями щитовидної залози. Набільш поширеними є гіпотиреоз, тиреотоксикоз, аутоімунний тиреоїдит, підгострий тиреоїдит, вузловий (багатовузловий) зоб, кіста та ін.
Основним обстеженням при виявленні будь-якого утвору є ЕЛАСТОГРАФІЯ ,яка з точністю вкаже на утвір який вимагає дообстеження ,а саме пункції .Цей метод є сучасним проривом в області онкології.
Основним симптомом неправильної роботи ЩЗ є гормональний дисбаланс, який має безліч опосередкованих ознак. Можливо, ви просто не надавали значення цим симптомами, прислухайтесь до свого організму.
Варто задуматись про діагностику, якщо ви:
- постійно відчуваєте апатію, млявість та слабкість;
- швидко втомлюєтесь без видимої на те причини, почуваєте себе «розбитим» та виснаженим;
- дратуєтесь через дрібниці або ж навпаки готові розплакатись через незначну причину;
- часто маєте перепади настрою;
- відчуваєте тремор (тремтіння) в руках;
- маєте прискорене серцебиття;
- помітили у себе на шиї випуклість;
- сильно пітнієте;
- маєте нестабільну вагу;
- помітили у себе складнощі з ковтанням та диханням;
- маєте ламке волосся та нігті;
- з’явився безпричинний кашель.
Звичайно, кожен окремо взятий симптом не означає, що у вас проблеми з щитовидною залозою, однак, якщо ви нарахували у себе кілька пунктів, можливо, є підстави звернутися до ендокринолога та провести УЗД щитовидної залози.
Крім того, п УЗД щитовидки рекомендовано проходити раз на рік , особливо тим, хто живе в районах йододефіциту, має шкідливу роботу або в сім’ї вже є випадки ендокринних захворювань.
УЗ-діагностика не має протипоказань, щодо застосування під час вагітності, оскільки НЕ здійснює негативного впливу ні на матір, ні на майбутню дитину. Важливо пам’ятати що неправильна функція щитовидної залози може вплинути на здоров*я майбутнього малюка.
Проводити дослідження можна у будь-який зручний для Вас час.