УЗД калитки (яєчок)

УЗД калитки (яєчок) у чоловіків є безболісним та достовірним діагностичним методом, що дозволяє виявити весь спектр патології органів мошонки. Ультразвукове дослідження дозволяє визначити, на якому ступені розвитку, на даний момент, знаходиться статевий орган, його функціональні можливості і ступінь зрілості.

1. Крипторхізм (відсутність яєчок в мошонці, локалізація їх в черевній порожнині) часто є проявом будь-якої генетичної патології і виявляється у кожного шестисотого хлопчика. Яєчка менше нормальних вікових розмірів, відсутня зернистість, кровотік бідний або відсутній.
2. Пухлини яєчка візуалізуються як освіти з неоднорідною зміненою структурою. При цьому можна діагностувати зовсім малих розмірів освіти, що підвищує шанс хворого на одужання.
3. Дрібні конкременти (кальцинати).
4. Кісти часто візуалізуються як односторонні порожнисті освіти.
5. Орхит розвивається при інфікуванні. Орган збільшений в розмірах за рахунок набряку, але структура його збережена, може відзначатися неоднорідна ехоплотность.
6. Абсцес візуалізується у вигляді обмеженого округлого освіти, що має однорідну щільність.
7. Водянка яєчка – це наявність рідини між оболонками яєчка.
8. Варикоцеле.
9. При травмі яєчка можна виявити його розрив, наявність крові в мошонці і між оболонками, обмежені гематоми.

Метод настільки популярний у фахівців і терапевтичного, і хірургічного профілю, що без нього не обходиться жоден діагностичний процес у чоловіків при скаргах на порушення в статевій сфері.