Введення та видалення спіралі

ВМС (внутрішньоматкова спіраль)

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) є одним з методів контрацепції, ефективність якої досягає 98-99%. Являє собою специфічний виріб з пластику (іноді з додаванням металів), що перешкоджає можливості запліднення яйцеклітини і подальшого розвитку ембріона. Внутрішньоматкова спіраль вважається одним з найбільш дієвих способів запобігання від небажаної вагітності, є гарною альтернативою оральним контрацептивам.

Сучасна гінекологічна практика використовує кілька типів внутрішньоматкових спіралей:

  • ВМС звичайні ( мідна ,срібна ,золота та ін.)
  • гормональна спіраль з левоноргестрелу

Діючою речовиною гормональної спіралі є капсула з гормоном, що повільно вивільняється. Гормон підвищує в’язкість слизу, який стає природною перепоною на шляху сперматозоїдів, крім того, гормон впливає на ендометрій матки, роблячи його неспроможним закріпити в собі яйцеклітину.,також дана спіраль має високу ефективність при лікування ряду гінекологічних захворювань.

Переваги та недоліки внутрішньоматкових спіралей

Основна перевага встановлення ВМС – це надійність, вона перешкоджає вагітності в 98% випадків та довготривалість (одна спіраль може використовуватись до 5 років). Однак використовувати ВМС краще жінкам, які повністю впевнені у своєму сексуальному партнері, адже від інфекцій та вірусів вона ніяк не захищає.

Крім того, вагомий аргумент на користь даного виду контрацепції – це відсутність потреби у щоденному контролі, так як це буває з протизаплідними таблетками.

Ще одним плюсом гінекологічної спіралі проти вагітності є необхідність регулярних обстежень у гінеколога, хоча жінки можуть і не рахувати це за перевагу, однак ця обставина змушує їх проходити щорічну діагностику, а значить, є можливість виявити будь-які патологічні стани на ранніх стадіях.

Гінекологічна спіраль з часом може зміщуватись або вростати, проте цих ризиків можна повністю уникнути, регулярно відвідуючи свого гінеколога

В перші місяці після встановлення внутрішньоматкової спіралі можливе посилення менструального болю та кров’яних виділень, однак з часом ці симптоми згладжуються.

Показання до встановлення ВМС

Встановлення внутрішньоматкової спіралі рекомендовано жінкам, що вже народжували і мають постійних сексуальних партнерів (нерозбірливі сексуальні зв’язки збільшують ризик занесення інфекції,) Крім того, на момент встановлення у пацієнтки не повинно бути жодних запальних процесів сечостатевої системи. Гормональну спіраль можна встановлювати вже через 3 місяці після пологів. Прийнятність ВМС, як засоби контрацепції, визначається в кожному випадку індивідуально.

Як правило, ВМС встановлюється на 3-4 день менструального циклу. Через 7 днів після встановлення внутрішньоматкової спіралі пацієнтка має прийти на плановий огляд. Наступний огляд необхідний після першої менструації, а потім через три місяці..

Максимальний термін перебування жіночої спіралі в організмі – 5 років (термін може бути меншим, в залежності від основних складників ВМС) після чого контрацептив необхідно витягнути. Встановлення і видалення ВМС проводиться лише лікарем гінекологом.