УЗД органів черевної порожнини

УЗД внутрішніх органів черевної порожнини має величезне значення для правильної діагностики. Воно дозволяє отримати чітку і ясну картину при багатьох захворюваннях і в комплексі з іншими дослідженнями та аналізами поставити правильний діагноз хворому і, відповідно, вибрати правильну тактику лікування. Завдяки проведенню УЗД черевної порожнини можна точно визначити розміри внутрішніх органів, їх обриси, розташування, ехогенність, товщину стінок і структуру. УЗД необхідно, щоб визначити наявність або відсутність онкологічних новоутворень, вогнищ запалень, стан при травмах і хронічних захворюваннях.

Це обстеження дозволяє оцінити стан таких внутрішніх органів, як печінка, нирки, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, судини, заочеревинний простір. УЗД допоможе виявити аномалії і вади розвитку внутрішніх органів, абсцеси, панкреатити та холецистити гострий і хронічний, гепатити, цироз, полипозы, кісти, гіперплазії, метастази і ін.

.Щоб результати УЗД не були спотворені, а значить і діагноз визначався вірогідно, необхідно дотримати ряд вимог і провести певну підготовку до цього дослідження. Справа в тому, що вміст внутрішніх органів, похибки харчування, неправильне травлення може перешкодити лікарю побачити справжню картину, спотворити результати дослідження та звести їх нанівець.

Потрібно проводити обстеження на голодний шлунок і 3 дні до того не вживати продуктів які підвищують газоутворення.