Лікування патології шийки матки

Що таке кольпоскопія?

Кольпоскопія – це сучасна стандартна гінекологічна процедура огляду піхви, шийки матки і вульви жінки. Для її проведення гінеколог використовує кольпоскоп, зі спеціальною освітлювальною і оптичною системою. Проведення такої процедури зазвичай рекомендується, якщо лікар виявляє патологічний стан шийки матки, піхви при звичайному огляді або цитологічний мазок має відхилення від норми. . Перед первинною кольпоскопією більшість жінок турбуються, оскільки мають недостатньо інформації про суть даної процедури і результати такої діагностики.

Процедура є безболісною ,швидкою і інформативною!

Кольпоскопія шийки матки використовується для виявлення наступних патологій жіночих репродуктивних органів: ерозія шийки матки, цервіцит, дисплазія шийки, рак шийки матки, лейкоплакія, кондиломи.

Спеціальної підготовки до процедури не потрібно. Єдина рекомендація утриматись від статевого акту за 2-3 дні до відвідування гінеколога та тимчасово перестати приймати вагінальні таблетки, використовувати спринцювання та тампони,в день процедури не проходити вагінальне УЗД. Все це може вплинути на мікрофлору піхви і спотворити результати обстеження.

Що таке біопсія шийки матки?

Біопсія шийки матки – це гінекологічна маніпуляція, під час якої, з шийки матки береться невелика ділянка епітелію, необхідна для лабораторного аналізу (гістології). З її допомогою можна підтвердити або спростувати такі діагнози: ерозія шийки матки, передраковий стан, рак шийки матки.

Лікар гінеколог може провести біопсію у випадку, якщо:

  • отримані несприятливі результати мазка на цитологію;
  • під час кольпоскопії були виявлені підозрілі ділянки на слизовій шийки;
  • наявні всі ознаки ерозії шийки матки;
  • при огляді діагностовано лейкоплакію (гіперкератоз).

Найбільш сприятливим для біопсії шийки матки є період з 7 по 10 день циклу (рахуючи від дня початку місячних). Рекомендовано проводити процедуру одразу по закінченні критичних днів.

Ерозія шийки матки – це порушення цілісності епітелію шийки матки

Ерозія шийки матки протікає практично без будь-яких видимих симптомів. Найчастіше вона виявляється під час планового огляду у гінеколога, ось чому важливо проходити обстеження у спеціаліста, мінімум, раз на рік, особливо молодим жінкам, адже дана патологія найчастіше зустрічається у молодому віці.

В деяких випадках ерозія може проявлятись кров’янистими виділеннями під час та після статевого акту. Також патологія може бути причиною посилення природних виділень піхви.

Дисплазія шийки матки

Дисплазія шийки матки – це атипичні зміни, що відбуваються в епітелії . Це захворювання є передракових процесом. На ранньому етапі свого розвитку дисплазія піддається лікуванню. З цієї причини своєчасне діагностування і ефективний курс лікування дозволять виключити ймовірність розвитку онкологічних процесів.

Дисплазія шийки матки – це порушення будови клітин в плоскому епітелії. Клітини, які зазнали змін набувають атипову форму і структуру. Вони втрачають свою форму, збільшуються в розмірах, мають кілька ядер в структурі. Це гінекологічне захворювання зачіпає плоский епітелій. В даний час виділяється три ступені цієї патології. Все залежить від ступеня ураження тканин і стадії розвитку патологічних процесів. Чим вище кількість уражених шарів епітелію, тим у більш гострій стадії знаходиться дисплазія шийки матки. Існує міжнародна класифікація цього захворювання: легка форма – зміни в клітинах є слабовираженними. Вони зачіпають тільки нижню третину в багатошаровому плоскому епітелії; помірна форма – патологічні зміни зачіпають нижню і середню третину в плоскому епітелії; важка форма дисплазії шийки матки – патологічні процеси відбуваються в усьому обсязі епітеліальних клітин, однак вони не зачіпають судини, м’язові тканини і нерви, як це відбувається у випадку інвазивного раку шийки матки, що вражає ці структури.

Методи діагностування

Щоб діагностувати це гінекологічне захворювання необхідно використовувати певну схема. Вона включає в себе кілька складових елементів:

По-перше, жінку оглядає лікар-гінеколог за допомогою піхвових дзеркал. Це дозволить виявити явні прояви розвитку дисплазії. Вони можуть виражатися в зміні забарвлення слизової оболонки, наявністю нехарактерних плям і розростання епітеліальної тканини.

Також для огляду шийки матки застосовується кольпоскоп. Це спеціальний оптичний апарат, який дозволяє збільшити зображення в 10-кратному розмірі, здійснити діагностичні проби. Для цього шийка матки обробляється спеціальним розчином

Цитологічне дослідження ПАП-мазка передбачає вивчення зіскрібка, який був отриманий з різних областей , під мікроскопом. Це дозволить виявити наявність атипових клітин. Завдяки вивченню ПАП-мазка можна виявити клітини-маркери, які вказують на розвиток в організмі патологічних процесів.

Гістологічне дослідження біоптату вивчає фрагмент тканини, отриманої в результаті біопсії. Це самий інформативний метод виявлення дисплазії шийки матки.

Імунологічні ПЛР-методи дозволяють виявити ВПЛ-інфекції, встановити штами вірусів. Виявлення наявності або відсутності онкогенних клітин дає можливість визначитися з найбільш ефективною методикою і тактикою лікування пацієнтки, якій був поставлений такий діагноз як дисплазія шийка матки.

РАДІОХВИЛЬВЕ ЛІКУВАННЯ

Радіохвильова хірургія – сьогодні є найсучаснішим методом лікування патології шийки матки.

Радіохвильова хірургія дозволяє проводити операції безболісно, без пошкодження здорових тканин, з мінімальним ризиком кровотечі, уникаючи післяопераційні ускладнення. Радіохвильовий ніж одночасно ріже, дезінфікує місце розрізу і зупиняє кровотечу. Загоєння відбувається швидко, без утворення післяопераційних рубців і деформації шийки матки.

Радіохвильова хірургія особливо підходить жінкам , що не народжували, і тим пацієнткам, які планують повторні вагітності.
Крім видалення ерозій і дисплазії шийки матки, метод радіохвильової хірургії застосовується для видалення поліпів, кондилом і папілом статевих органів, кіст бартоліньевих залоз. Радіохвильова петля є найкращим інструментом для взяття біопсії шийки матки для гістологічного дослідження.

Методики радіохвильової хірургії є оптимальними для амбулаторного лікування, проводяться без госпіталізації, не вимагають проведення наркозу, дають мінімум ускладнень.

Перевагами радіохвильової хірургії є:

  • Швидкість проведення операції
  • Мінімальний ризик кровотечі за рахунок коагуляції підлягаючих судин
  • Відсутність рубця після загоєння рани, що дозволяє застосовувати даний метод не народивших і плануючих повторну вагітність жінкам
  • Безболісність процедури під час і після операції, оскільки, внаслідок коагуляції нервових закінчень у рані досягається знеболюючий ефект
  • Прискорене загоєння (радіохірургічний метод лікування захворювань шийки матки удвічі скорочує терміни епітелізації)
  • Стерилізуючий ефект випромінюваних радіохвиль знижує ризик розвитку інфекційних ускладнень і дозволяє використовувати радіохвильову хірургію при лікуванні стійкого ендоцервіциту
  • Особливо слід відзначити, що віддалена тканина практично не пошкоджується, що підвищує точність подальшого гістологічного дослідження операційного та біопсійного матеріалу

У нашій клініці, з успіхом, застосовується найсучасніший метод лікування патології шийки матки – радіохвильова хірургія .

Для визначення виду та об’єму втручання необхідна попередня консультація акушер-гінеколога

Запис на прийом за номерами : 050 811 57 75 або 0342 77 75 25