Прохідність маткових труб (метросальпінгографія)

Метросальпингография – визначення прохідності маткових труб 

Процес запліднення, при якому яйцеклітина зливається зі сперматозоїдом, відбувається в маткових трубах. І вже далі, рухаючись по них, майбутній ембріон потрапляє до маткової порожнини. Очевидно, що якщо рух ембріона по трубах утруднено, то вагітність не буде протікати належним чином, або ж взагалі не наступатиме .

Трубно-перитонеальна форма безпліддя найбільш часта і діагностується в 70% випадків неможливості завагітніти.

Непрохідність труб може бути викликана різними причинами. Як зовнішній ендометріоз або запаленнмя придатків, так і зроблені раніше операції в області черевної порожнини досить часто служать причиною непрохідності. Багато жінок і не припускають, що їх неможливість завагітніти залежить і від цих проблем.

Ціна цієї процедури невисока, а практична цінність велика – вона дозволить не втрачати майбутній мамі дорогоцінний час, відразу ж виявити і встановити причину безпліддя.

Метроосальпингография є сучасним методом діагностики стану маткових труб. Суть методу полягає в наступному:

  • введення фізіологічного розчину в порожнину матки через спеціальний катетер
  • оцінка її стану, так як рідина є хорошим акустичним середовищем
  • оцінка часу надходження рідини в черевну порожнину.

Методика эхогистеросальпингография є досконалою.

Процедура виконується до 10 дня менструального циклу ,важливим є відсутність відкритих статевих актів в даному циклі.

Основними її перевагами є:

1) Відсутність рефлекторного спазму маткових труб, яке може привести до хибнопозитивних результатів, пов’язаних з непрохідністю маткових труб. Це пов’язано з тим, що відсутній момент фіксації шийки матки за допомогою кулеових щипців для введення розчину в порожнину матки.

2) Практично повна безболісність процедури.

3) Можливість проведення дослідження в динаміці, так як відсутня променеве навантаження як при рентгенологічному дослідженні.

На закінчення необхідно відзначити, що маткові труби приймають безпосередню участь в процесі запліднення. Тому їх непрохідність призводить до розвитку трубно-перитонеального безпліддя з усіма відповідними медичними і соціальними наслідками.

Своєчасна діагностика цього стану на ранній стадії (до розвитку грубих рубцевих змін) дозволить провести ефективне лікування і дасть жінці шанс завагітніти.

Для проведення даної процедури необхідна попередня консультація лікаря акушер- гінеколога.

Запис на прийом за номерами : 050 811 57 75 або 0342 77 75 25 .