УЗ-діагностика дозволяє отримати наступні дані: форма, структура, розміри нирок. Результати роздруковуються, описуються і видаються хворому на руки відразу.дозволяє виявити практично будь-яку патологію нирок і сечового міхура. Варто відзначити, що багато захворювань, наприклад та ж сечокам’яна хвороба або гідронефроз, протікають практично безсимптомно.
Крім того, УЗД сечовидільної системи необхідно при таких ознаках:
- поява навіть незначного болю в області попереку або внизу живота;
- порушення сечовипускання, переважання нічного діурезу над денним;
- зміна кольору сечі, її помутніння, поява прожилок крові;
- неприємні відчуття, свербіж або печіння під час сечовиділення;
- підвищення температури на тлі відсутності інших симптомів, особливо це стан небезпечно для дітей, так як воно може бути проявом пієлонефриту;
- набряки;
- стійке підвищення артеріального тиску.
Перераховані симптоми можуть свідчити про розвиток в нирках або сечовому міхурі камнеобразующіх, запальних або атрофічних процесів.
Крім того УЗД необхідно після проведення різних хірургічних втручань, операції з трансплантації нирки, при захворюваннях, які можуть дати ускладнення на органи сечовидільної системи, під час тривалого прийому нефротоксичних препаратів.
Обов’язково проведення УЗД нирок і під час вагітності. При збільшенні плодика вутробі матері тиск на внутрішні органи збільшується ,і від цього функція нирок може страждати.
Підготовка до проведення ультразвукового обстеження
Проводити УЗД нижніх відділів сечовидільної системи необхідно тільки при наповненому сечовому міхурі. Бажано за годину – півтори до УЗД випити кілька склянок рідини. Ідеально підійде звичайна негазована вода
За кілька днів до проведення процедури варто відмовитися від продуктів, які викликають підвищене газоутворення. Це капуста, бобові, чорний хліб, концентровані бульйони, молочні продукти.